Treba mi uradjen ceo zadatak!!! resenje:120cm3
V1=400 cm3 w1=0.40 ro1=1.325 g/cm3
mr1=ro1*V1=400*1.325=530 g
ms1=w1*mr1=530*0.4=212 g
ms=ms1=212 g
mr=ms/w=212/0.96=220.83 g
V=mr/ro=220.83/1.84=120 cm3 96 % H2SO4
w1(H2SO4)=96%
ro1(H2SO4)=1.84 g/cm3
V2=400 cm3=0.4 dm3
ro2=1.325 g/cm3
_______________
V1(H2SO4)=?
n1 (H2SO4)=n2(H2SO4)
c1*V1=c2*V2-->
V1=c2*V2/c1=5.41moldm-3 * 0.4dm3 / 18.02moldm-3=0.1200 dm3=120 cm3
- ti moraš preko masenog udela odrediti koncentraciju. Izraz koji povezuje maseni udeo i konc : c=w*ro/M
c1=w1*ro1/ M (H2SO4)=0.96 * 1.84gcm-3 / 98g mol-1=0.01802 molcm-3= 18.02 moldm-3
c2 ću odrediti na isti način:
c2=5.41 moldm-3
pisali smo u isto vreme
Hvala punoo!!
Sto je w1=0.40 a u zadatku je 40?
40%=0,4
Koliko j epotrebno cm3 vodenog rastvora natrijum-sulfata koji u jednom dm3 sadrzi 14,2g ove soli za pripremanje 100cm3 vodenog rastvora iste soli u kojem je kolicinska koncentracija 0,050mol/dm3??
???
resenje: 50cm3
Napisi zadatak na novu temu pa cu ti resiti.
Treba mi uradjen ceo zadatak!
Treba mi uradjen ceo zadatak!!! resenje:120cm3
V1=400 cm3 w1=0.40 ro1=1.325
V1=400 cm3 w1=0.40 ro1=1.325 g/cm3
mr1=ro1*V1=400*1.325=530 g
ms1=w1*mr1=530*0.4=212 g
ms=ms1=212 g
mr=ms/w=212/0.96=220.83 g
V=mr/ro=220.83/1.84=120 cm3 96 % H2SO4
w1(H2SO4)=96%
w1(H2SO4)=96%
ro1(H2SO4)=1.84 g/cm3
V2=400 cm3=0.4 dm3
ro2=1.325 g/cm3
_______________
V1(H2SO4)=?
n1 (H2SO4)=n2(H2SO4)
c1*V1=c2*V2-->
V1=c2*V2/c1=5.41moldm-3 * 0.4dm3 / 18.02moldm-3=0.1200 dm3=120 cm3
- ti moraš preko masenog udela odrediti koncentraciju. Izraz koji povezuje maseni udeo i konc : c=w*ro/M
c1=w1*ro1/ M (H2SO4)=0.96 * 1.84gcm-3 / 98g mol-1=0.01802 molcm-3= 18.02 moldm-3
c2 ću odrediti na isti način:
c2=5.41 moldm-3
pisali smo u isto vreme
pisali smo u isto vreme
Hvala punoo!!
Hvala punoo!!
Sto je w1=0.40 a u zadatku je
Sto je w1=0.40 a u zadatku je 40?
40%=0,4
40%=0,4
Koliko j epotrebno cm3
Koliko j epotrebno cm3 vodenog rastvora natrijum-sulfata koji u jednom dm3 sadrzi 14,2g ove soli za pripremanje 100cm3 vodenog rastvora iste soli u kojem je kolicinska koncentracija 0,050mol/dm3??
???
???
resenje: 50cm3
resenje: 50cm3
Napisi zadatak na novu temu
Napisi zadatak na novu temu pa cu ti resiti.